Školní výlety a poznávací zájezdy

 

Každý školní rok mají jednotlivé třídy možnost realizace třídního výletu. Obvykle se vyjíždí na čtyři dny. Cílem školních výletů jsou nejčastěji rekreační oblasti Drahanské vrchoviny (Baldovec, Suchý), Jeseníky (Velké Losiny,…), východní Čechy (Adršpach) a jižní Morava (Vranov, Lednice,…).
Podle zájmu studentů probíhají i výjezdy do zahraničí (např. poznávací zájezdy do Itálie, Rakouska, Německa, Velké Británie), které jsou zaměřeny na poznávání památek a kulturního dědictví dané země.
Pravidelně jsou pořádány kulturně-poznávací zájezdy do hlavního města České republiky. Tato akce je určena studentům maturitního ročníku, kteří tak mají možnost nejen navštívit Prahu a její památky, ale i místa související se studijním zaměřením školy (Pražský hrad, Loreta, Hradčany, Malá Strana, Pražské Jezulátko u Panny Marie Vítězné, Karlův most, Staré a Nové Město, Památník národního smíření a katedrální kostel sv. Cyrila a Metoděje, Vyšehrad, Betlémskou kapli, Žižkov a Staroměstskou radnici, Českou národní banku, pivovar Staropramen).
Tradiční jsou také zájezdy do Vídně (dvakrát ročně).

Školní výlet - Suchý u Boskovic Školní výlet - raft (1999)

Školní výlet - slaňování v Moravském krasu

Pražský hrad - Zlatá ulička Praha - Karlův most

Praha - pivovar Staropramen

Velké Losiny - Ruční papírna

Studenti ze 2.TM se zúčastnili Evropského setkání mladých ve Štrasburku 
Ve dnech 9. - 13. května se studenti ze třídy 2.TM zúčastnili zájezdu do Alsaska. Zájezd studenti vyhráli v rámci soutěže Euroscola. Hlavním cílem bylo celodenní setkání mladých lidí z 28 zemí v Evropském parlamentu. Studenti si užili prohlídky Colmaru (Alsaské Benátky), vinařské vesnice Riquewihr a metropole Alsaska Štrasburku. Toto nádherné město a jeho památky měli možnost poznat při plavbě lodí po řece Ill. Při zpáteční cestě studenti navštívili německé univerzitní město Tübingen.

Zájezd do Itálie a Švýcarska 
Začátkem června proběhl tradiční poznávací zájezd, během kterého realizují studenti marketingu turismu ze 3. ročníku průvodcovskou praxi. Studenti obdivovali krásy italské Lombardie a švýcarského Ticina. Navštívili města Cremona, Pavia a Lugano, klášter Certosa di Pavia, prohlédli si zábavný park Swissminiatur v Melide a výrobnu čokolády v Caslanu. Zlatou tečkou zájezdu byla jízda slavnou Rhétskou dráhou do Svatého Mořice.

Poznávací zájezd do Benátek
Ve dnech 5. - 9. června proběhl poznávací zájezd do Itálie. Studenti navštívili historická města Cividale, Udine, Aquielu, Grado, Palmanovu, Benátky a přímořské letovisko Lignano. Studentky marketingu turismu ze 3.EP pak v rámci zájezdu realizovaly průvodcovskou činnost.

V dubnu proběhl další studijní výjezd do Štrasburku
Ve dnech 11. - 13. dubna proběhla další ze studijních cest do Evropského parlamentu ve Štrasburku. Tentokrát naši studenti vycestovali na základě pozvání pana europoslance Jaromíra Štětiny. Zájezdu se zúčastnili studenti 2. ročníku vzdělávacího programu zaměřeného na Evropskou unii a za odměnu další vybraní studenti. Součástí zájezdu byly také prohlídky Štrasburku, Ludwigsburgu a muzea Mercedes-Benz ve Stuttgartu.

Studenti 2. TM se zúčastnili Evropského setkání mladých lidí ve Štrasburku
Ve dnech 10. - 13. března proběhl zájezd do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Studenti ze třídy 2.TM vyhráli národní kolo Euroscoly a reprezentovali tak Českou republiku na Evropském setkání mladých lidí v budově Evropského parlamentu. Kromě Euroscoly měli studenti možnost poznávat krásy Alsaska. Navštívili Colmar (město je nazývané Alsaskými Benátkami), vinařskou vesnici Riquewihr a metropoli Alsaska Štrasburk. Toto nádherné město a jeho památky měli také možnost poznat při plavbě lodí po řece Ill. Při zpáteční cestě studenti navštívili muzeum automobilky Porsche ve Stuttgartu. Studijní cesta do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku (prosinec 2015)

Týden před Vánocemi se skupina deseti studentů ze 3.EP zúčastnila studijní cesty do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Zájezd se uskutečnil na základě pozvání pana europoslance Jiřího Pospíšila. Studenti navštívili plenární schůzi, vyslechli si přednášku o fungování EP a poznávali krásy Štrasburku v kouzelné předvánoční atmosféře. Další výjezd do Štrasburku se plánuje na duben a je určen studentům 2. ročníku vzdělávacího programu zaměřeného na Evropskou unii. 

Studenti školy se zúčastnili jazykově-vzdělávacích zájezdů do Mnichova
a Londýna (říjen 2015)


Také naše škola se zapojila do Výzvy č. 56 a MŠMT nám schválilo projekt Podpora čtenářské a jazykové gramotnosti. V rámci tohoto projektu proběhly dva zahraniční výjezdy. Koncem října jsme zrealizovali zájezd do Mnichova. 35 studentů absolvovalo jazykový kurz němčiny na jazykové škole v Mnichově zakončený získáním certifikátu. V rámci doprovodného programu studenti navštěvovali památky Mnichova a blízkého okolí. Během pěti dnů poznali historické centrum Mnichova, navštívili olympijský stadion, fotbalový stadion FC Bayern Mnichov, absolvovali prohlídku pohádkového zámku Neuschwanstein, zastavili se v Garmisch-Partenkirchen u skokanských můstků, v Oberammergau a u Štarnberského jezera. Vyzkoušeli si, jak se řídí BMW (v muzeu této bavorské automobilky) a na vlastní kůži zažili natáčení trikového filmu ve filmových ateliérech Bavaria. Druhý zájezd směřoval do Londýna. Od 14. do 20. listopadu deset vybraných studentů poznávalo pamětihodnosti Londýna a zúčastnilo se jazykového kurzu. Studenti navštívili Westminster, White Hall (vládní čtvrť), Buckingham Palace (oficiální sídlo a úřad britského panovníka), Trafalgar Square,l kde se nachází pomník admirála Nelsona a Národní galerie, Coca Cola London Eye (135 metrů vysoké vyhlídkové kolo), Tower of London, Tower Bridge (zvedací most a symbol Londýna), Tate Modern, Oxford Street, Regent Street, St. Paul’s Cathedral, Churchill War Rooms (podzemní sídlo hlavního štábu během druhé světové války), St.James’s Park, Hyde Park, Greenwich (nultý poledník, Královská observatoř, Národní námořní museum) a královský hrad Windsor. Zájezdy byl plně hrazeny z finančních prostředků získaných z projektu.

 
 

Poznávací zájezd studentů 4. ročníku do Prahy (září 2015)
Ve dnech 1. - 5. září proběhla kulturně poznávací exkurze do Prahy. Studenti 4. ročníku navštívili Pražský hrad, Staroměstskou radnici, Českou národní banku, Národní divadlo, Židovské muzeum, Barrandovské ateliéry a celou řadu dalších zajímavých míst. Zpestřením byl také výlet na Karlštejn a plavba lodí po Vltavě. Studenti se také nezapomněli poklonit památce československých parašutistů v Národním památníku hrdinů Heydrichiády.

Poznávací zájezd do Londýna (září 2014)
V září se naši studenti zúčastnili z poznávacího zájezdu do Anglie. Během týdne poznali nejdůležitější památky Londýna - Kleopatřinu jehlu, Westminsterský palác, Big Ben, Buckinghamský palác, bývalé královské sídlo Tower of London, královské sídlo Windsor, několik zajímavých muzeí a bankovní čtvrť London City. Studenti také navštívili Stonehenge, kde se nachází nejstarší britská prehistorická památka. Díky pobytu v hostitelských anglických rodinách studenti celý týden aktivně procvičovali svou angličtinu a museli se vypořádat s řadou každodenních situací.


Studijní zájezdy do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku (2013)

Našim studentům umožňujeme studijní cestu do sídel největšího mnohonárodnostního parlamentu na světě – Bruselu a Štrasburku. Také v roce 2013 vycestovalo do Štrasburku 12 vybraných studentů vzdělávacího programu Podnikání v EU a projektové řízení. Studenti navštívili budovu parlamentu ve Štraburku, kde si vyslechli přednášku o fungování této instituce, shlédli průběh plenárního zasedání poslanců a poznávali krásy města. Daří se nám tak naplňovat cíl, aby všichni studenti vzdělávacího programu zaměřeného na Evropskou unii zdarma navštívili sídla EP ve Štrasburku nebo Bruselu.

    


Zájezd do Štrasburku (leden 2013)

Naši studenti reprezentovali ČR a Prostějov v Evropském parlamentu ve Štrasburku


Studenti třídy 2.EU/2.MK vyhráli soutěž Euroscola a jako jediní zástupci se za Českou republiku zúčastnili parlamentního setkání 500 mladých lidí z 27 členských států Evropské unie. Setkání proběhlo 18. ledna 2013 v budově Evropského parlamentu ve Štrasburku a bylo věnováno dialogu mezi mladými lidmi. Studentům toto setkání umožnilo nejen vyjádřit vlastní názor, ale ověřit si také své jazykové dovednosti. Toto setkání představuje pro naše studenty velký přínos, neboť byli nuceni diskutovat v cizím jazyce, prezentovat své názory a požadavky, obhájit své argumenty a prosadit je. V pracovních skupinách dokázali uplatnit své znalosti angličtiny, dokázali spolupracovat se studenty z jiných zemí, dohodnout se na společném postupu a dosáhnout konsenzu. Návštěvu Evropského parlamentu si studenti zpříjemnili také prohlídkou historického centra Štrasburku. Cestou do Francie pak studenti navštívili německé městečko Schwabach a při zpáteční cestě Stuttgart. Zde studenti navštívili muzeum automobilky Mercedes Benz. Skupina účastníků Euroscoly byla také doplněna studenty školy, pro které byl tento zájezd odměnou. Byli vybráni studenti, kteří mají vynikající prospěch, úspěšně reprezentovali naši školu nebo se jinak podíleli na dobrém jménu školy na veřejnosti. Zájezd jim byl plně uhrazen. Ze strany naší školy to bylo poděkování studentům, kteří rádi a ochotně udělají něco navíc.

Štrasburk

Schwabach

Stuttgart

Exkurse do lázní ve Slatinicích (listopad 2012)
Koncem listopadu navštívili naši studenti lázně ve Slatinicích. Na programu však nebyl ozdravný pobyt, ale odborná exkurse. Studenti se totiž seznamovali s fungováním lázní, destinačním marketingem a nově otevřeným turistickým centrem. Exkurse byla určena studentům vzdělávacího programu marketing turismu. Díky velké vstřícnosti pana Tomáše Vysloužila, který je členem představenstva lázní, se studenti dozvěděli mnoho informací, které jim pomohou v odborné růstu.

 

Poznávací cesta do Evropského parlamentu (říjen 2012)
V říjnu 2012 se pět studentů třídy 4.EU zúčastnilo zájezdu do Evropského parlamentu v Bruselu. Zájezd proběhl na základě pozvání poslance EP Ing. Jana Březiny. Díky tomuto poslanci navštěvují naši studenti téměř pravidelně budovy jednoho z největších parlamentů světa. Na programu byla prohlídka parlamentního komplexu v Bruselu. V jednom ze zasedacích sálů proběhla přednáška o fungování Evropského parlamentu. Studenti také navštívili informační centrum EP a interaktivní výstavu Parlamentarium. Součástí zájezdu byla také prohlídka historického centra Bruselu, katedrály, Atomia a historického města Bruggy. Zpestřením zájezdu pak byla krátká zastávka u moře.

Zájezd do Itálie (duben 2012)
Ve druhém pololetí školního roku 2011/2012 proběhl poznávací zájezd do Itálie. Studenti třídy 3.MT (zaměření na marketing turismu) v rámci zájezdu realizovali svoji průvodcovskou činnost za kterou byli také klasifikováni. Připravené a naučené texty k jednotlivým památkám a lokalitám přednesli pedagogům a spolužákům. Zájezdu se také zúčastnili další studenti školy.

„18. – 23. dubna 2012 jsme se měli možnost zúčastnit poznávacího zájezdu do Itálie. Navštívili jsme perlu renesance Florencii, město s nejstarší evropskou univerzitou Bolognu, město byzantských mozaik Ravennu, nestarší republiku na světě San Marino a malebné středověké městečko Santarcangelo. Bylo tam krásně, ani se nechtělo domů. Viděli jsme toho hodně a také zážitků jsme domů přivezli plný batoh.“

Markéta Smékalová
studentka 1. ročníku

Zájezd do Osvětimi (září 2011)
Dne 14.září měli žáci naší školy možnost navštívit v rámci jednodenní exkurze Osvětim, město, které bylo po porážce Polska v září 1939 začleněno do Třetí říše a nacisty přejmenováno na Auschwitz. Již v roce 1940 byl založen koncentrační tábor Auschwitz, který se v dalších letech rozrůstal a dnes je jako památka UNESCO zpřístupněn návštěvníkům. My jsme naši exkurzi zahájili prohlídkou bývalého tábora Auschwitz II- Birkenau (Březinka), kde jsme si prohlédli dochované dřevěné i zděné baráky, ve kterých vězni v katastrofálních životních podmínkách „přežívali“. Hrůzné činy, ke kterým zde docházelo, dokazují trosky plynových komor a krematorií. Stát na rampě, ke které od roku 1944 přijížděly transporty s deportovanými a kde nacističtí lékaři prováděli selekce, v nás vyvolávalo smíšené pocity. Krátce jsme se zastavili u pomníku na počest obětí koncentračního tábora Auschwitz a odjeli autobusem do 3km vzdálené první části osvětimského tábora Auschwitz I, kde nás čekali česky mluvící průvodci. Do tábora jsme vstoupili branou s cynickým nápisem „Arbeit macht frei“ a dále navštívili bloky s expozicemi, které nám i díky poutavému výkladu průvodců umožnily si aspoň částečně představit, co museli zdejší vězni denně zažívat. Návštěva obou táborů v nás všech zanechala silné emoční zážitky a mnohé donutila uvědomit si, jakou hodnotu má lidský život.
Mgr. Tereza Köhlerová

Poznávací zájezd do Prahy (září 2011)
Jako každý rok se i letošní „čtvrťáci“ měli možnost zúčastnit poznávacího zájezdu do Prahy. Maturanti se na čtyři dny (možná více na tři noci) strávené v matičce Praze těšili a měli proč. Během čtyř dnů je čekal bohatý program, osobní volno ve večerních hodinách také uvítali s nadšením. První den jsme absolvovali prohlídku Pražského hradu, v rámci které jsme navštívili Chrám sv. Víta, Královský palác a prošli si Zlatou uličku. Dále byla na programu návštěva Poslanecké sněmovny. Po krátkém filmu jsme měli možnost vidět na vlastní oči některé z našich ústavních činitelů „v akci“. Prošli jsme si Malou stranu a unavení se vrátili do hostelu téměř v centru města, ve kterém jsme byli ubytovaní. Druhý den jsme měli na programu prohlídku Staroměstské radnice, plavbu po Vltavě, a výlet na Petřín. Následující den jsme absolvovali prohlídku Národního divadla, kterým nás provázel starší pán připomínající kouzelného dědečka. Díky jeho sympatiím k Moravákům jsme mohli vidět „Hynajsku“ a také nás zavedl na střechu, ze které jsme měli nádherný výhled na Hradčany. Následně jsme navštívili Českou národní banku, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o historii mincí a bankovek a o funkcích, které tato instituce plní. V odpoledních hodinách jsme navštívili Josefov- zdejší synagogy a Starý židovský hřbitov. Poslední den jsme si udělali výlet na Vyšehrad a následně si společně prošli Václavské náměstí. Odpoledne jsme vyčerpaní nasedli do vlaku směr Prostějov. Během zájezdu jsme absolvovali několik zajímavých prohlídek, zastavili se u mnoha významných staveb jako jsou Betlémská kaple, Stavovské divadlo, Národní muzeum, Loreta, Prašná brána aj. Samozřejmostí byla procházka po Karlově mostě. Během našich procházek a prohlídek jsme se toho mnoho dozvěděli a zažili legraci. Tento výlet byl pro studenty cestovního ruchu zajisté přínosem a doufám, že na něj budou vzpomínat s radostí.
Mgr. Tereza Köhlerová

Poznávací cesta do Evropského parlamentu (červen 2010)
Na začátku června se osm studentů ze třídy 3.O zúčastnilo poznávacího zájezdu do Evropského parlamentu v Bruselu. Tohoto zájezdu se studenti mohli zúčastnit na základě pozvání poslance EP Ing. Jana Březiny. Díky tomuto poslanci se tak naši studenti mohou téměř pravidelně podívat do budovy jednoho z největších parlamentů světa. Na programu byla prohlídka parlamentního komplexu v Bruselu. Studenti se také zúčastnili jednání jednoho z parlamentních výboru a v přednáškovém sále si vyslechli přednášku europoslance Březiny o fungování Evropského parlamentu. Na závěr přednášky následovala diskuse. Součástí zájezdu byla také prohlídka historického centra Bruselu, katedrály a Atomia. Při zpáteční cestě pak studenti navštívili historické město Bruggy.

Kulturně poznávací zájezd do Maďarska (duben 2010)
Během prvních dubnových dnů se zájemci z prvního a čtvrtého ročníku zúčastnili zájezdu do Maďarska. Mohli tak poznat zemi plnou historických památek, výborné kuchyně, termálních lázní a temperamentních lidí. Během dvou dnů si téměř každý vyzkoušel, jaké to je provázet ostatní. Společně jsme navštívili původně gotický hrad Tata, který postavil v 15. století král Zigmund. Později byl přestavěn v renesančním stylu. Nachází se na břehu jezera Öreg, které láká výletníky na projížďku lodičkou. Dalším cílem naší cesty byl Zsámbék, kde se nachází nádherná románská bazilika z 13. století. Bohužel před 300 lety byla poničena zemětřesením. I tak ale přitahuje návštěvníky svým impozantním vzhledem. Nevynechali jsme ani největší etnografickou sbírku Maďarska – muzeum pod širým nebem v Szentendre. Jsou tam shromážděny chráněné lidové stavby a jejich vybavení ze všech koutů země. Pak následovala krátká procházka přímo v městečku umělců Szentendre. Posledním bodem programu byla noční prohlídka hlavního města. Na Budapešť jsme měli i celý další den, a tak jsme viděli všechny nejznámější památky tohoto města. Například Hradní čtvrť, Rybářskou baštu, Matyášův chrám, tržnici, nejznámější ulici Váci utca, Parlament, Andrássyho třídu, Náměstí Hrdinů aj. Výlet nám pak doma připomínala výborná maďarská paprika a výtečné klobásky.
Mgr. Zuzana Kočová
organizátor zájezdu

 

Kulturně poznávací zájezd do Prahy (září 2009)
Během prvního zářijového týdne se třída 4.O zúčastnila kulturně-poznávacího zájezdu do hlavního města naší země, Prahy. Na dokonalé poznání tohoto města by nestačil ani celý lidský život, ale na poznání těch nejznámějších turistických destinací čtyři dny stačily. Studenti navštívili například interiéry Staroměstské radnice, kryptu kostela Sv. Cyrila a Metoděje, Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha a plno dalších míst dokumentujících historické události naší země. Nechodilo se ale jenom po památkách. Velký úspěch sklidila prohlídka České národní banky. Celé jedno odpoledne bylo věnováno návštěvě pražské zoo, do které studenti přijeli lodí po Vltavě.  A stihlo se i kino. Díky technologii 3D bylo Africké dobrodružství silným zážitkem.

Zájezd do Toskánska (duben 2009)
Jeden z nejkrásnějších regionů Itálie mohli obdivovat studenti druhého a třetího ročníku závěrem školního roku. Toskánsko - kraj, který láká turisty z celého světa. Kolébku evropského umění. Krajinu připomínající zvlněné moře. Zemi vína a oliv. Studenti byli ubytováni na malebném toskánském venkově. Hotel Mirella se pyšní nejen vysokým standardem ubytování, ale i výbornou místní kuchyní. Samozřejmě že kulinářské speciality, byť velmi lahodné, nebyly cílem této cesty. Tím bylo poznávání historických památek. Jednou z nich je hlavní město renesance, Florencie. Pozornosti neunikla ani Siena, v níž se každoročně pořádá jedna z nejznámějších historických slavností na světě – palio. Stopy etruského národa našli studenti v městě Volterra, stopy středověku zase v San Gimignanu. Také Pienza s papežským palácem je už účastníkům zájezdu známá, stejně tak
i lázeňské městečko Bagno Vignoni.

   

Exkurse – automobilka TPCA Kolín (26. 1. 2009)

 

 

Zájezd do Vídně + návštěva budovy OSN (prosinec 2008)

   

Poznávací zájezdy do Vídně (2007)
V říjnu 2007 proběhl zájezd do hlavního města Rakouska. Vídeň je oblíbeným cílem studentů, proto jsou zájezdy realizovány na podzim a poté i o adventu. Během říjnové návštěvy Vídně si všichni studenti prohlédli její historické centrum a navštívili vybrané muzeum. Letos to bylo Přírodovědecké muzeum. O adventu je hlavní náplní zájezdu prohlídka svátečně vyzdobené metropole Rakouska návštěva Vánočních trhů a Prátru.

 

Poznávací zájezd do Itálie (2007)
V dubnu 2007 proběhl poznávací zájezd do Itálie. Zájezdu se zúčastnili studenti oboru se zaměřením na cestovní ruch ze všech ročníků školy. V rámci zájezdu si každý z nich připravil informace o vybraných lokalitách a památkách. A jako přípravu na budoucí povolání si před spolužáky vyzkoušel činnost průvodce. Během čtyř dnů studenti navštívili turistické perly severní Itálie: Benátky, Padovu, Veronu a Mantovu a přírodní atraktivity: Lago di Garda, jezero Sirmione. Ubytováni bylo zařízeno na ekofarmě a v hotelu. Dopravu na tuto akci (autobusem) plně hradila škola, studenti si platili pouze stravu a ubytování.

Poznávací zájezd do Rakouska (2006)
V červnu 2006 se uskutečnil poznávací zájezd do Rakouska. Vybraní studenti školy během čtyř dnů navštívili města Tulln, Steyer, Hallstadt a Salzburg. V Salzburgu si prohlédli historické centrum, biskupský hrad, Mozartův rodný dům. Zajímavou částí zájezdu byla návštěva Solné komory - solných dolů s muzeální expozicí a okolí Hallstattského jezera.

Poznávací zájezd do Bruselu (2006)
14 studentů 3. ročníku se v roce 2006 na pozvání europoslance Jana Březiny zúčastnilo poznávací cesty do Bruselu. Celý čtyřdenní zájezd financovaly fondy Evropská unie. Hlavním cílem zájezdu byla návštěva největšího parlamentu na světě. Studenti oboru zaměřeného na podnikání a legislativu v EU si měli možnost prohlédnout hlavní jednací sál a interiéry Evropského parlamentu. Na programu pak byla přednáška europoslance Jana Březiny o fungování této instituce, po níž následovala diskuze. Součástí zájezdu byl i doprovodný program. Studenti si také prohlédli historické centrum Bruselu a neoddělitelný symbol belgického hlavního města: Atomium. Téměř celý den strávili prohlídkou historického města Bruggy. Při zpáteční cestě pak měli krátkou zastávku u moře.

 

Poznávací zájezd do Německa (2004)
V květnu 2004 proběhl poznávací zájezd do Německa. Vybraní studenti školy během tří dnů navštívili např. v Drážďanech Zwinger, drážďanský zámek a právě dokončenou stavbu obnoveného kostela Frauenkirche. V Lipsku si mimo jiné prohlédli památník Bitvy národů a ve Výmaru zahradní Goethův dům. Ubytováni byli dvě noci v Mikulášovicích
a jednou přespali v mládežnické ubytovně v Lipsku. Dopravu na tuto akci (autobusem) plně hradila škola, takže studenti si platili pouze stravu a ubytování.

Poznávací zájezd do Německa Poznávací zájezd do Německa Poznávací zájezd do Německa
Poznávací zájezd do Německa Poznávací zájezd do Německa Poznávací zájezd do Německa

Nahoru